עיצוב ובניית אתרים
דף הבית | עיצוב גרפי | בניית אתרים | דפי פייסבוק | תיק עבודות | צור קשר
 

עיצוב ובניית אתרים

במציאות הנוכחית שבה החשיבות של הקמת ואחזקת אתר אינטרנט, קמו גורמים רבים המציעים שירותי עיצוב ובניית אתרים, כולל אפילו מערכות מקוונות המספקות בניית אתר עצמאית וחינמית.
אך דווקא בגלל היקפי המידע האדירים ברשת והיקפי החיפושים של גולשים אחר מידע, הנושא של בניית אתרים ועיצובם מקבל חשיבות מודגשת יותר ועל משימה חשובה זו להתבצע בצורה נכונה מכל הבחינות – על מנת ליצור אפקט יעיל ולעמוד במטרות לשמן הוקם האתר.
אמנם כל עסק או ארגון חייבים נוכחות אינטרנטית באמצעות אתר עצמאי, אך אם אתר כזה לא יהיה מעוצב ובנוי כהלכה, הוא פשוט לא יספק את התוצאות ורק ירחיק את בעל העסק מהיעדים שלו בתוספת הפסדים כספיים לא מבוטלים.  נוסף על כך, רבים מבעלי האתרים שמעדיפים "לחסוך" בשלב ראשוני, מוצאים את עצמם בשלב מאוחר יותר עם אתר שלא מספק את הסחורה וללא יכולת לשדרג אותו (אלא אם ישלמו תוספת כספית משמעותית).

 

 עבודה עם גורם מקצועי ובעל תוצאות מוכחות

 

השלב הראשון של עיצוב ובניית אתרים הוא בחירה נכונה של הגורם המקצועי שינהל את הנושא – עצמאי או חברת בניית אתרים. יש חשיבות גדולה לבחירה בבונה אתרים מקצועי כמובן וכזה שבעל העסק מתחבר מבחינת עיצוב וגישה לגישה המקצועית שלו. כמו כן, בהחלט רצוי לבחון אתרים קודמים של אותו גורם מקצועי ולבחור בבעל מקצוע שמציג תוצאות מוכחות ואיכותיות ברחבי הרשת.

 

 עיצוב האתר בהתאם למטרות

עיצוב ובניית אתרים הם תהליכים שמצריכים הכנה וחשיבה מעמיקה בהתאם לצרכים ולמטרות של כל בעל אתר והגוף אותו האתר מקדם. לפני כל השלבים הטכניים והיצירתיים של בניית אתרים יש לבצע אפיון אתר לבנייה ולקבוע מהן המטרות שלו, קהל היעד, צרכים עסקיים ותפעוליים וכן הלאה.
בניית אתרים יעילה ומקצועית חייבת להתבסס על אפיון זה ולהתבצע בכל ההיבטים על פי המטרות המוגדרות. העיצוב צריך לכוון לקהל יעד מוגדר לאתר או לחלופין לקהל רחב וכללי מאוד, המבנה צריך להיות מוכוון תוצאה כך שהגולשים יתקדמו וינועו במסלול גלישה שיתוכנן מראש אל עבר הרכישה או הפעולה הרצויה באופן טבעי וכן הלאה.
עיצוב ובניית אתרים מצריכים כמובן עבודה גרפית ויזואלית רבה כך שהאתר יהיה אטרקטיבי לגולשים ושובה את העין. בניית קוד אתר הנה משימה מורכבת מאוד, במיוחד באתרים בהם נדרש תכנות רב לבניית האתר והחדרת מערכות שונות לתוכו כגון יישום מערכות של חנות וירטואלית וכדומה ועוד אין ספור תהליכים היוצרים לבסוף תוצאה יעילה וכלכלית.

בניית אתרים בחינם... תחשבו עוד פעם!

אתם רוצים להתחיל לבנות אתר לעסק, אז הרצתם גוגל ומצאתם אופציות "לבניית אתרים בחינם", הכותרת כמובן מאוד מפתה, אבל מה באמת מאחורי זה? מספר שיקולים שאתם צריכים לקחת בחשבון לפני שאתם מחליטים לבנות אתר על פלטפורמה חינמית כזו או אחרת.

קודם כל בואו נסקור את היתרונות של בניית אתרים בחינם

זה חינם – זה כמובן היתרון הכי בולט, הכי גדול, הכי משמעותי – חינם אין כסף! ואנחנו בתור ישראלים אוהבים כמובן כל מה שבחינם! לא צריך לשלם כסף, פשוט לפתוח חשבון באחת מהפלטפורמות החינמיות ולהתחיל להרים את אתר האינטרנט.

זה תהליך מהיר יותר
– את החשבון אתם פותחים בתוך 5-10 דקות ומשם אתם מתחילים ישר לעצב, להזין תוכן וכו', אם תשקיעו מספיק זמן ביממה – אתם יכולים בתוך 24 שעות להעמיד אתר באוויר עם תוכן בסיסי שמספר על העסק שלכם, על השירותים שלכם ועל המוצרים שלכם.

הממשק בד"כ ידידותי
– בד"כ כל הפלטפורמות החינמיות מציעות ממשק משתמש די ידידותי לא עשיר בפונקציות, אבל די ידידותי, ככה שגם אם אין לכם רקע טכני עשיר, תוכלו לתפעל את האתר די בקלות, לפחות את הבסיס של הזנת התוכן.

אבטחה
– גם כאן ברוב מוחלט של המקרים השרתים של הפלטפורמות החינמיות מאובטחים מכיוון שהפלטפורמה עליה נבנים האתרים מאובטחת ויצרני הפלטפורמה דאגו לסגור בה את כל חורי האבטחה.

ועכשיו ניגש לחסרונות של בניית אתרים בחינם

כמו לכל דבר בחיים – יש את היתרונות שלו ויש את החסרונות שלו, אז מן הראוי שנסקור גם את החסרונות, כמה דברים מאוד משמעותיים שאתם צריכים לקחת בחשבון לגבי בניית אתרים בחינם על פלטפורמה כזו או אחרת.

הפלטפורמה לא שלך – אם הפלטפורמה לא שלך זה אומר בעצם שגם האתר שלא שלך, אתה אולי מבסס עליו את מערך השיווק באינטרנט, אבל – אתה באמת רוצה לבנות את מערך השיווק שלך על בסיס משהו שבכלל לא שייך לך? זה כמו להשכיר דירה רק בלי דמי שכירות, כאשר בכל רגע יכולים להוציא אותך משם מבלי הודעה מוקדמת. מה תעשה כאשר ביום בהיר אחד יתברר לך שמערך השיווק שלך נעלם ואין לך למי לבוא בטענות?

גם האתר עצמו לא שלך
– אתה אולי משתמש באתר, אבל הוא לא שייך לך. מה יקרה אם מחר תרצה להקים אתר חדש על פלטפורמה משלך? איך תעביר את החומר? את העיצוב? ברוב המקרים אתה יכול לשכוח מזה, אתר חדש משמעותו להקים הכל מדף חלק. בניגוד לאתרים שנבנים למשל על וורדפרס – אותם ניתן להעביר משרת לשרת בקלות כולל כל העיצוב ובסיס הנתונים.

עוד דבר חשוב בעניין הזה הוא גם לגבי הדומיין, גם כתובת האתר כאן תהיה בד"כ כתובת משנה של הפלטפורמה, למשל בסגנון הזה: domain.co.il/yourwebsite, המשמעות היא כמובן שהאתר מתפרש כפחות רציני בעיני לקוחות, זה לא נראה טוב על כרטיס הביקור שלך וכמובן בקרב הגולשים והלקוחות כשאתה נותן להם את הכתובת, מפרסם או שלוח במייל.

מגבלה בפיתוח האתר – בניית אתרים אשר מתבצעת על פלטפורמה חינמית מוגבלת ע"י הפונקציות שהפלטפורמה מעניקה, בסיס הפיתוח כאן הינו מוגבל, ואם בעתיד תרצה להכניס לאתר שלך עוד פונקציות שלא מציעה הפלטפורמה (למשל: פורום, חנות, ממשק שאלות ותשובות) – לא תוכל לעשות את זה.

מגבלת עיצוב של האתר
– גם עיצוב אתרים על פלטפורמות חינמיות זה דבר מוגבל מאוד, ההשלכות של הדבר כמובן יכולות לבוא לידי ביטוי בפגיעה בתדמית שלך, שכן עיצוב מכוער \ לא עכשווי יכול להבריח גולשים ולקוחות פוטנציאלים מהאתר. אין לך אפשרות לעצב את האתר כראות עיניך, מה שהפלטפורמה מציעה – זה מה שיש. אולי עם אפשרות להכניס לוגו פה ושם או לבחור תמונת רקע וערכת צבעים. אבל את המבנה, הפונקציות והמראה הכללי – לא ניתן לשנות.

אין לאתר אמא ואבא
– אם קרה משהו עם האתר, השתבש, אתה לא מבין משהו עם הממשק, העיצוב לא מספיק טוב – אין לך אל מי לפנות, בד"כ המקסימום שתוכל לעשות הוא עיון בקבצי העזרה שמציעה הפלטפורמה, אבל כמובן שאין לך אל מי להתקשר או לשלוח מייל \ תמיכה טכנית וכו'.
 

 1   2   3  הבא